Home Uncategorized Trepça fillon në mënyrën më të mirë sezonin, mposhtë Yllin në Mitrovicë

Trepça fillon në mënyrën më të mirë sezonin, mposhtë Yllin në Mitrovicë

28
0

Dje ka filluar sezoni i ri i Superligës së Kosovës në basketboll, shkruan Sinjali Sport.

Sigal Prishtina e deklasoi mbrëmë të inkuadruarën, KB Dritën me rezultat të thellë 124:56.

Sot është zhvilluar derbi i xhiros së parë Trepça kundër Yllit, derisa më vonë luhet edhe përballja: Prizreni ndaj Rahovecit.

Në Minatorin e Mitrovicës, skuadra vendase e mposhti kampionin në fuqi me rezultat të ngushtë 72:69.

Xehetarët janë një nga më të përforcuarat në eliten e basketbollit kosovar dhe sot e treguan fuqinë e tyre, ku në dy periudha ishin më të mirë se mysafirët.

Lideri i skuadrës, Drilon Hajrizi, me 19 pikë dhe 8 kërcime ishte më i dalluari te të gjelbërit, kurse bashkëlojtari i tij në kombëtare, Erjon Kastrati, performoi më së miri te therandasit me 14 pikë. /Gazeta Sinjali Sporti/

Ka filluar edhe xhiroja e katërt në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Sinjali Sport.

Derbi i javës u zhvillua sot në Gjilan mes: Dritës dhe Ballkanit, që përfundoi me rezultat 0-0.

Dy kandidatët për titull u ndan baras, në luftën e parë këtë edicion.

Takim tjetër interesant u luajt në ‘Fadil Vokrri’, ku Llapi si nikoqir u befasua nga Malisheva me rezultat 0-3.

Skuadra nga Podujeva edhe pse ishte favorit humbi nga e inkuadruara në ligë fal dy golave të Torvioll Stullqaku dhe Yoan Marc-Olivier.

Ndeshje që përfundoi ashtu siç u prit ishte mes Feronikelit dhe Dukagjinit.

Ekipi nga Drenasi fitoi realizoi fitore minimale në ‘Bajram Rexhepi’ me rezultat 1-0.

Ardi Qorri ishte heroi i vendasve duke siguaruar tre pikë të rëndësishme.

Tabela e përditësuar pas përfundimit të ballafaqimeve të sotme është kjo:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here