Home Uncategorized Prizreni-16 nis edhe Superligën mbarë, triumfon ndaj Rahovecit

Prizreni-16 nis edhe Superligën mbarë, triumfon ndaj Rahovecit

35
0

Skuadra e Prizrenit e ka mposhtur Rahovecin në ndeshjen e parë të Superligës me rezultat 106:96.

Në palestrën ‘Sezai Surroi’ vendasit e arritën fitoren e parë këtë edicion, pasi në periudhën e tretë krijuan një epërsi prej 12 pikëve, të cilën e ruajtën në çerekun e fundit duke shpallur më pas fitore.

Dortmundi bën pjesë në grupin C, ku ka edhe Ajaxin e Sporting Lisbonën kundërshtar.

Te ekipi i Arbnor Rifatit, shkëlqyen dyshja, Ivan Koljevic me 31 pikë dhe 12 asistime, kurse Courtney Fells realizoi double-double prej 29 pikëve dhe 11 kërcimeve.

Në anën tjetër te vreshtarët më të dalluarit ishin Eric Davis Jr me 33 pikë dhe Nick Banyard me 27 pikë e 11 kërcime.

Ndryshe skuadra e Prizrenit javë më parë e fitoi Superkupën e Kosovës. /Gazeta Sinjali Sporti/

Borussia Dortmund starton edicionin e ri në Champions League me fitore, shkruan Sinjali Sport.

Skuadra e Tiraspolit debutoi në Ligën e Kampionëve me fitore prej 2-0.

Dy yjet e ekipit, Bellingham dhe Haaland realizuan golat për skuadrën e Roses.

Francisco Montero realizoi golin e nderit për vendasit.

Prizreni-16 ka filluar edhe Superligën në formë fantastike, transmeton Sinjali Sport.

Takimi tjetër që u luajt në orarin prej 18:45, ishte mes Sheriff Tiraspol dhe Shakhtar Donetsk.

Gjermanët mposhtën si mysafir Besiktasin me rezultat të pastër 1-2.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here