Home Uncategorized Përballja Young Boys – Manchester United, Ronaldo nga minuta e parë

Përballja Young Boys – Manchester United, Ronaldo nga minuta e parë

28
0

Sonte fillon faza e grupeve e Ligës së Kampionëve. Manchester United do të jetë mysafir i Young Boys në ndeshjen e parë të këtij sezoni.

Cristiano Ronaldo, i cili është rikthyer pas 12 viteve te United, do të jetë në lojë që nga minuta e parë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Young Boys: Von Ballmoos; Hefti, Camara, Lauper, García; Fassnacht, Sierro, Martins Pereira, Aebischer, Ngamaleu; Elia

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw; Fred, Pogba; Van de Beek, Bruno Fernandes, Sancho; Cristiano Ronaldo./Gazeta Sinjali Sporti/

Ibrahimovic nuk do të jetë në “Anfield”, por kjo nuk do të ndryshojë mendimin e Klopp përderisa lajmi për mungesën e suedezit nuk është konfirmuar akoma: “Zlatan është një lojtar i shkëlqyer, një njeri i jashtëzakonshëm, por Giroud është gjithashtu i madh”.

Duke thënë këtë, edhe francezi sapo është shëruar nga Covid dhe është në balotazh me Rebic.

Pavarësisht këtyrre, Milani me të cilin do të përballë Liverpooli në Anfield mbetet një Milan i jashtëzakonisht i frikshëm për trajnerin gjerman: “Milani nuk ka luajtur në Ligën e Kampionëve për vite me radhë, por ka bërë mirë për një vit e gjysmë. Ky sezon ka filluar mirë kështu që do të jetë e vështirë për ne.” /Gazeta Sinjali Sporti

Dortmundi i fortë për Besiktasin, Haaland vazhdon të shëno
Messi, Mbappe, Neymar për herë të parë startojnë së bashku/ Formacionet në sfidën: Clube Brugge – PSG
Formacionet startuese: Inter – Real Madrid

Publikohen formacionet zyrtare: Liverpool – Milan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here