Home Uncategorized Laporte priorietet i Barcelonës

Laporte priorietet i Barcelonës

26
0

Gjiganti spanjoll Barcelona kërkon të përforcojë repartin e mbrojtjes me anëtarin e Man Cityt.

Barcelona ka filluar të mendojë për përforcimet në merkaton e ardhshme.

Sipas ‘Fichajes’, ‘Blaugaranët’ janë ende të interesuar në transferimin e futbollistit të Man Cityt, Aymeric Laporte.

Gjiganti spanjoll edhe gjatë verës kishte shprehur interesim për Laporten, megjithatë marrëveshja mes palëve nuk u arrit.

Mbrojtësi nuk po bënë pjesë në planet e Pep Guardiolas dhe është duke menduar seriozisht largimin.

Guardiola po preferon dyshen Ruben Diaz-John Stones para Laportes.

Zlatan Ibrahimovic do të mungojë në klasiken: Liverpool – Milan, shkruan Sinjali Sport.

Ylli suedez ka probleme me thembrën e Akili dhe nuk do jetë pjesë e Rossonerit për ballafaqimin në Anfield.

Sulmuesi shtatlartë u rikthye nga lëndimi këtë fundjavë, ku edhe realizoi gol, mirëpo duket se është lënduar përsëri.

Me kuqezinjtë që janë rikthyer në Ligën e Kampionëve këtë sezon, pritej nga fansat që të kanë nga fillimi edhe liderin e tyre.

Skuadra nga qyteti i modës është mysafire e Liverpoolit në ora 21:00. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here