Home Uncategorized Jordi Alba e Pedri iu shtohen listës së mungesave te Barcelona

Jordi Alba e Pedri iu shtohen listës së mungesave te Barcelona

27
0

Gjiganti spanjoll, Barcelona është duke u përballur me shumë probleme.

Barcelona pësoi humbje të thellë mbrëmë nga Bayerni me rezultat 0-3.

‘Blaugranët’ kanë problem të shumta me lëndime dhe duket se mbrëmë janë lënduar edhe Pedri Gonzalez e Jordi Alba.

Barcelona gjatë ditës njoftoi se Pedri ka një dëmtim të muskujve në kofshën e tij të majtë, ndërsa Alba ka një dëmtim në kofshën e tij të djathë.

Sipas mediave spanjolle, të dy futbollistët do të mungojnë për rreth tre apo katër javë.

Një lajm shumë i keq ky për trajnerin Ronald Koeman që ka edhe futbollistë të tjerë të lënduar si Sergio Aguero, Martin Braithwaite e Ousmane Dembele.

Harvey Elliott e ka kaluar me sukses operacionin në kyçin e këmbës, për shkak të dëmit që e pësoi gjatë fitores të së dielës në Leeds United.

18-vjeçari pësoi një thyerje në kyçin e majtë pas një sfide në pjesën e dytë të fitores 3-0 të Liverpoolit në Elland Road.

Elliott tani do të fillojë një program rehabilitimi me ekipin mjekësor të Reds dhe ndërsa ai pritet të kthehet më vonë këtë sezon, asnjë afat kohor është vendosur për rikthimin e tij.

Mjeku i klubit, Dr Jim Moxo, i cili, së bashku me fizioterapistin e ekipit të parë Chris Morgan, ishte i pari në fushë për të trajtuar mesfushorin-shpjegoi: “Harvey pësoi një zhvendosje të frakturës së kyçit të këmbës së majtë gjatë lojës”.

“Ne ishim në gjendje të zvogëlojmë zhvendosjen menjëherë në fushë dhe Harvey u operua sot për të riparuar frakturën dhe ligamentet e dëmtuara në incident. Operacioni ishte një sukses, kështu që rikthimi i tij fillon tani.”

“Ne nuk do t’i bëjmë presion atij duke vendosur një afat kohor të caktuar përtej të qenit në gjendje të them me besim që ne presim që ai të paraqitet përsëri më vonë në sezon pas programit tonë të rehabilitimit.”/Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here