Home Uncategorized Formacionet zyrtare: Besiktas – Dortmund, Haaland titullar

Formacionet zyrtare: Besiktas – Dortmund, Haaland titullar

23
0

Borussia Dortmund aventurën në Champions League e fillon ndaj Besiktasit, transmeton Sinjali Sport.

Gjermanët luajnë në udhëtim te skuadra turke me fillim nga ora 18:45.

Formacionet zyrtare të këtij takimi janë publikuara:

Besiktas: Destanoglu; Rosier, Montero, Welinton, N’Sakala; Josef, Pjanic; Ghezzal, Hutchinson, Larin; Batshuayi

Borussia Dortmund: Kobel; Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro; Dahoud, Bellingham; Malen, Reus, Brandt; Haaland. /Gazeta Sinjali Sporti/

Inter dhe Real Madrid përballen sot në kuadër të xhiros së parë të Ligës së Kampionëve, shkruan Sinjali Sport.

Derbi i Grupit D zhvillohet tek në javën e parë të Champions League.

Giuzzepe Meaza është stadiumi ku do zhvillohet kjo super përballje, që nis në ora 21:00.

Nerazzurri do jetë pa Eriksenin dhe Sensin, derisa Bastoni është në dyshim, kurse mbretërit kanë më shumë mungesa duke filluar nga kapiteni, Marcelo, Ferland Mendy, Dani Ceballos, Toni Kroos dhe Gareth Bale.

Formacionet e mundshme për këtë takim janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here