Home Uncategorized Formacionet startuese: Inter – Real Madrid

Formacionet startuese: Inter – Real Madrid

20
0

Inter dhe Real Madrid do luajnë edhe këtë vit në të njëjtin grup, shkruan Sinjali Sport.

Nerazzurrët dhe Los Blancos përballen në ndeshjen e parë të grupit D.

Zikaltërit presin në San Siro skuadrën mbretërore nga Spanja me fillim nga ora 21:00.

Ancelotti e nis takimin pa Hazardin, derisa Alaba kthehet nga fillimi, kurse Inzaghit i mungojnë Eriksen dhe Sensi.

Formacionet startuese për këtë ndeshje janë publikuar:

INTER: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martínez

REAL MADRID: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba; Fede Valverde, Casemiro, Modric; Lucas Vázquez, Benzema, Vinicius.

Klasikja Liverpool – Milan zhvillohet sot në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Sinjali Sport.

Dy skuadrat që kanë histori interesante në përballjet ndërmjet vete, pasi janë takuar në vitin 2007 dhe 2005 në finale të Champions Leagues.

Në 2005 ndodhi një nga finalet më interesante të të gjitha kohrave, pasi Liverpooli fitoi përmes penaltive, por gjatë ndeshjes e riktheu rezultatin nga 3-0 në 3-3 duke e bërë një nga rikthimet më të mëdha të kësaj gare.

Në 2007 skuadra italiane u hakmor, duke fituar 2-1.

Sot ky ballafaqim luhet në Anfield në ora 21:00.

Formacionet janë publikuar dhe ato janë:

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Matip, Robertson, Fabinho, Keita, Henderson, Salah, Origi, Jota.

AC Milan: Maignan, Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Bennacer, Kessie, Saelemaekers, Diaz, Leao, Rebic

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here