Home Uncategorized Chelsea – Zenit St. Petersburg: Formacionet e mundshme

Chelsea – Zenit St. Petersburg: Formacionet e mundshme

31
0

Sonte starton sezoni i ri (2020/21) i Ligën e Kampionëve.

Chelsea e pret në “Stamford Bridge” Zenit Petersburgun nga ora 21:00.

Blutë janë kampion në fuqi dhe do të synojnë ta mbrojnë titullin e fituar.

Gjiganti anglez kërkon vetëm tre pikë sonte përballë Zenitit, përkundër që nuk mund të llogarit në N’Golo Kante e Christian Pulisicin që janë të lënduar.

Ekipi i Thomas Tuchel është përforcuar gjatë verës edhe me Romelu Lukakun dhe janë një ndër favoritët që ta fitojn sërish Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër Zeniti do të synojë të shkaktojë befasi sonte dhe të marr të paktën një pikë në shtëpi.

Formacioni i mundshëm i Chelseas: Mendy; Christensen, Silva, Rudiger; Azpilicueta, Kovacic, Jorginho, Alonso; Havertz, Lukaku, Mount

Formacioni i mundshëm i Zenit Petersburgut: Kritsyuk; Sutormin, Lovren, Rakitskiy, Santos; Erokhin, Kuzyaev, Claudinho, Malcom; Dzyuba, Azmoun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here