Home Uncategorized Zyrtare: Thibaut Courtois rinovon me Real Madridin deri në vitin 2026

Zyrtare: Thibaut Courtois rinovon me Real Madridin deri në vitin 2026

15
0

Real Madrid ka njoftuar se portieri i parë i ekipit, Thibaut Courtois, ka zgjatur kontratën, shkruan Sinjali Sport.

Gardiani belg zyrtarisht ka rinovuar kontratën me “Los Blancos” që do ta mbajë atë në “Santiago Bernabeu” deri në vitin 2026.

Courtois iu bashkua mbretërve në vitin 2018 nga Chelsea.

Pas paraqitjeve të mira skuadra madrilene vendosi ta shpërblejë 29-vjeçarin me rinovim të kontratës. /Gazeta Sinjali Sporti/

Pesë lojtarë janë larguar nga skuadra e Prishtinës, për një aventurë të re.

Pas, Muçiqit, Shillovës dhe Bardhokut me bardhekaltërit kanë ndarë rrugët edhe Behari Maliqi e Gauthier Mankenda.

Ekipi kryeqytetas me anë të një njoftimi ka falënderuar lojtarët për kontributin e dhënë për ngjyrat bardhekaltër.

Gjithashtu, Prishtina i ka dëshiruar shumë fat lojtarëve në aventurat e tyre të reja.Zëri.info

Postimi i plotë i klubit nga kryeqyteti i Kosovës (pa ndërhyrje):

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here