Home Uncategorized Zyrtare: Arsenali zyrtarizon Albert Sambi Lokonga

Zyrtare: Arsenali zyrtarizon Albert Sambi Lokonga

18
0

Arsenali ka zyrtarizuar transferimin më të ri të klubit, njoftojnë londinezët, përcjellë Sinjali Sport.

Topçinjtë kanë konfirmuar transferimin e belgut Albert Sambi Lokonga nga Anderlechti.

Lokonga i bashkohet Gunners për 17.5 milionë euro dhe 4.5 milonë bonuse, duke nënshkruar deri në vitin 2026, ndërsa do ta mbajë numrin 23.

21-vjeçari është futbollist i akademisë së Anderlechtit dhe që nga viti 2017 kur ka debutur ka zhvilluar 69 duke shënuar 3 gola.

Arsenali pritet që ditëve në vijim të firmon edhe me Ben White, raporton Fabrizio Romano, i cili thotë se për 50 milionë funte do t’i bashkohet nga Brightoni. /Gazeta Sinjali Sporti/

Aventura e Xherdan Shaqirit te Liverpool duket se është afër fundit.

Sulmuesi shqiptar i cili shkëlqeu në Euro 2020 ka ngjallur interesim të madh te skuadrat e Serie A dhe liga turke.

Mediat nga Italia raportojnë se Lazio është shumë e interesuar për shërbimet e Shaqirit, dhe sipas mediave italiane Lazio ka dërguar edhe ofertë zyrtare në drejtim të Liverpoolit për 12 milionë euro.

Liverpool po kërkon 15 milionë për të liruar Shaqirin, dhe bisedimet priten të hapen së shpejti.

Nga Turqia e gatshme për të paguar 12 milionë është skuadra e Galatasarayt. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here