Home Uncategorized Zbulohet dita e prezantimit të Lukakus te Chelsea

Zbulohet dita e prezantimit të Lukakus te Chelsea

29
0

Romelu Lukaku është në prag të përfundimit të një kalimi nga Interi te Chelsea dhe thuhet se të dielën do të ketë ekzaminimet mjekësore në Belgjikë.

Sipas mediumit “The Athletic”, sulmuesi i Interit do të përfundojë lëvizjen e tij nesër dhe do të udhëtojë menjëherë në mbrëmje në Londër për të nënshkruar kontratën.

Lukaku kthehet te Blutë pas shtatë vitesh që kur u transferua në Everton me një marrëveshje të përhershme dhe sulmuesi nuk luajti asnjë lojë konkurruese gjatë qëndrimit të tij të parë në Londër. /Gazeta Sinjali Sporti/

Gjiganti italian, Inter, po synon ta mbajë në ekip Lautaro Martinez.

Inter është shumë afër të humb yllin e tyre Romelu Lukaku që do të kalojë te Chelsea.

Megjithatë gjiganti italian nuk është e interesuar ta shesë edhe sulmuesin tjetër Lautaro Martinez.

Sipas “Corriere dello Sport”, “Nerazzurët” kanë refuzuar një ofertë tejet të lartë nga Tottenhami për futbollistin e tyre.

Raportohet se oferta ishte 85 milionë euro plus 10 milionë bonuse, por përgjigja e kampionit të Italisë ishte negative.

Gjiganti italian nuk pritet të bëjë më largime, vetëm sa do të p

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here