Home Uncategorized Tottenhami mposht Watfordin, kryeson në Premierligë si e vetmja me pikë të...

Tottenhami mposht Watfordin, kryeson në Premierligë si e vetmja me pikë të plota

23
0

Tottenham Hotspur vazhdon formën perfektë në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Skuadra londineze ka arritur edhe fitoren e tretë në po aq ndeshje, pasi triumfoi në shtëpi ndaj Watfordit me rezultat të ngushtë 1-0.

Super goli i jug koreanit Son, nga gjuajtja e lirë ishte e mjaftueshme për të arkëtuar pikët e plota.

Spurs janë ekipi i vetëm që i ka 9 pikë nga 3 ndeshje, duke kryesuar Premierligën në muajin gusht.

Konfirmimi i Kane që do qëndrojë besnik edhe këtë sezon e bën skuadrën e Nuno Espirito Santos konkurrente për top 4she. /Gazeta Sinjali Sporti/

Manchester United luan tjetër ndeshje në udhëtim pas asaj të javës së kaluar, raporton Sinjali Sport.

e kuq barazuan ndaj Southamptonit, ndërsa sot i shkojnë Wolverhamptonit.

Solskjaer tashmë ka përforcuar skuadrën edhe më shumë seç është pritur, pasi transferoi Sanchon dhe Varanen, tekniku norvegjez siguroi shërbimet e Cristiano Ronaldos, por që sot nuk është i gatshëm.

Nga fillimi për herë parë do luajnë Varane dhe Sancho.

Ndeshja nis në ora 17:30 dhe formacionet janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here