Home Uncategorized Milan bindshëm fiton Cagliarit, pas paraqitjes fantastike në pjesë të parë

Milan bindshëm fiton Cagliarit, pas paraqitjes fantastike në pjesë të parë

22
0

Milan shkëlqeu në ndeshjen ndaj Cagliarit, shkruan Sinjali Sport.

Rossoneri ka triumfuar me rezultat të thellë 4-1 ndaj Cagliarit.

Kuq e zinjtë duken në formë të mirë, ku Tonali e nisi në min e 12-të, derisa pas tre minutave Deiola barazoi gjithçka shifrat.

Më pas Diaz kaloi përsëri vendasit në epërsi në min e 17-të, kurse sulmuesi francez, Olivier Giroud, zgjeroi epërsinë me dy gola, njërin në min e 24-të, tjetrin në të 42-ën.

Skuadra e Piolit edhe javën e kaluar pati performancë të mirë, ku fitoi në udhëtim te Sampdoria. /Gazeta Sinjali Sporti/

Roma ka deklasuar skuadrën e promovuar në Serie A, Salernitana, shkruan Sinjali Sport.

Salernitana si nikoqir pësoi humbje të thellë nga Roma me rezultat 0-4.

Giallorossi i shënoi të gjitha golat në pjesë të dytë, duke e shfrytëzuar lodhjen te skuadra e inkuadruar në ligë.

Pellegrini me dy gola, Vertout dhe Abraham me nga një tjetër ishin golashënuesit e ndeshjes.

Kjo ishte fitorja e dytë rreshtë për shkuadrën e Mourinhos, derisa vendasit kanë dy humbje. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here