Home Uncategorized Gareth Bale vendos për të ardhmen

Gareth Bale vendos për të ardhmen

25
0

Gareth Bale ka vendosur të vazhdojë në Real Madrid pas huazimit nga Tottenham vitin e kaluar.

Carlo Ancelotti në stolin e Real Madrid duket se po i largon retë që ishin në mendjen e Gareth Bale.

Sipas “AS”, Uellsiani vendosi të vazhdojë të luajë me fanellën e “mbretëreshës”, pasi trajneri 62-vjeçar gjithashtu e dëshiron atë në potencialin e ekipit.

Ishte e qartë se Bale nuk po shkonte mirë me Zinedine Zidane dhe marrëdhënia midis tyre ishte ftohur, megjithatë, me ardhjen e Ancelotti, shumë gjëra ndryshuan.

Uellsiani ka luajtur për Realin që nga viti 2013, me kontratën e tij që përfundon në 2022. Ai ka 251 paraqitje, 105 gola dhe 68 asistime. /Gazeta Sinjali Sporti/

Mbrojtësi francez është i gatshëm që të largohet nga Real Madridi në këtë verë, derisa Djajtë e Kuq janë duke i prirë aktualisht garës.

Sipas asaj që raportojnë mediat në ishull, United ka arritur marrëveshje në parim me Varanen dhe se gjërat janë duke shkuar në rrugën e duhur.

Por, Chelsea po tenton që në momentet e fundit të bind mbrojtësin që të kalojë në Stamford Bridge, duke refuzuar kështu ofertën e rivalit nga Liga Premier.

Real Madridi është duke kërkuar 60 milionë euro për kartonin e tij, ndërsa United nuk ofron më shumë se 50 milionë.

Chelsea mund të ofrojë pesë milionë më shumë, për t’i marrë shërbimet e Varanes, me një kontratë trevjeçare. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here