Home Uncategorized Dy skuadra me oferta konkrete për Shaqirin

Dy skuadra me oferta konkrete për Shaqirin

28
0

Xherdan Shaqiri ka marr vëmendje pas paraqitjeve në Kampionatin Evropian me Zvicrën, shkruan Sinjali Sport.

Sipas gazetës turke “Fotomaç”, skuadra e Galatasarayt është gati të bëjë një ofertë për Xherdan Shaqirin pasi ky i fundit është në listën e të preferuarve të trajnerit Fatih Terim.

Përpos Galatasarayt, e interesuar për kosovarin është edhe Lazio.

Shaqiri mahniti me formën e tij në “Euro 2020”, vlera e tij vlerësohet të jetë afro 12 milionë euro dhe skuadrat nga Stambolli dhe Roma ka nisur punën me ofertat e para.

Sipas artikullit të mediumit turk, menaxhmenti i Galatasarayt po mendon të bëjë një ofertë prej shtatë milionë eurosh Liverpoolit, pasi Shaqiri ka vetëm një vit kontratë me “The Reds”.

29-vjeçari në Itali luajti me Interin si i huazuar duke mos e gjetur formën e tij, ndërsa në Turqi ende nuk e ka provuar ndonjë aventurë. /Gazeta Sinjali Sporti/

Pesë sezone më shumë në “Camp Nou”, 20 milionë euro në sezon, arrihet akordi mes Barçës dhe Messit.

Telenovela e rinovimit të Leo Messi së shpejti do të marrë fund.

Siç njoftojnë “Sport dhe “L’Esportiu”, tashmë është arritur marrëveshja midis palëve dhe mungon zyrtarizimi.

Leo është pajtuar të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me klubin e fëmijërisë, ku do të fitojë 20 milionë euro në sezon, jo shifra të larta në krahasim siç ishte raportuar javëve të fundit.

Nëse kjo del të jetë e vërtetë, atëherë Messi me kontratën e re, do të fitojë diku rreth 40 përqindëshin e rrogës që ka pasur në kontratën e fundit që i ka skaduar më 30 qershor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here