Home Uncategorized Chelsea interesohet për një emër të madh, tre në listën e ngushtë

Chelsea interesohet për një emër të madh, tre në listën e ngushtë

25
0

Drejtuesit e Chelseat janë të vendosur të nënshkruajë me një emër të madh në fazën e sulmit.

Sipas mediumit “The Sun”, Blutë mund të bëjnë një lëvizje për emra si Harry Kane ose Romelu Lukaku, nëse Erling Haaland mbetet në Borussia Dortmund.

Blutë janë të lidhur me sulmuesin norvegjez, por lajmet e fundit lënë të kuptohet se çdo lëvizje për Haaland do të jetë e vështirë të kompletohet, ndërsa emra si Kane dhe Lukaku po monitorohen si alternativa.

Mediat shkruajnë se Dortmund nuk dëshiron ta shesë 20-vjeçarin norvegjez, veçanërisht pasi largimit të Jadon Sancho te Manchester United.

Chelsea më parë po konsideronte një lëvizje për ish-sulmuesin e tyre Lukakun, por belgu uket se do të qëndrojë te Interi.

Nerazzurrët pritej të shiste lojtarë për shkak të shqetësimeve me financa, por shitja e Achraf Hakimi thuhet se e ka zgjidhur këtë çështje.

Në anën tjetër edhe Kane ka pak gjasa të lejohet të bëjë lëvizjen në Londër për t’u bashkuar me rivalët e Tottenham.

Sulmuesi tregoi formë të lartë në Kampionatin Evropian. /Gazeta Sinjali Sporti/

Qeveria e Kosovës ka aplikuar masat e reja anti-COVID-19.

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar masat e reja anti-COVID-19, ku në kuadër të tyre ka ndryshime edhe në arenën sportive.

Në sallat e mbyllura janë lejuar 15% e tifozëve, ndërsa në aktivitetet sportive të hapura lejohen deri në 30% të tifozëve.

Organizuesit e eventeve sportive duhet t’ju përmbahen me përpikshmëri rregulloreve anti-COVID-19 siç janë, mbajtja e distancës prej 1.5 metra, udhëzimet për tifozët, shenjat informuese etj.

Vendimi i Qeverisë së Kosovës (pa ndërhyrje):

38. Lejohet organizimi i garave sportive dhe stërvitjeve perkitazi me protokollet dhe rekomandimet e organizatave botërore për organiziniin e ngjarjeve sportive dhe me masat

:L mbrojtëse të Qeverise Se Republikes Se Kosoves.

39. Ne aktivitetet garuese në hapësira të mbyllura lejohet prania e shikuesve deri në 15% te kapacitetit te objektit apo hapesires sportive (salla sportive, pishina, hapësira te tjera te mbyllura) duke respektuar masën e distances prej 1.5 metra dhe masat tjera mbrojtëse.

40. Ne aktivitetet garuese në hapesira te jashtme lejohet prania e shikuesve deri në 30% te kapacitetit të objektit, apo hapesires sportive (stadium, salla sportive, pishina, hapesira të tjera te mbyllura), duke respektuar masen e distances prej 1.5 metra dhe masat tjera mbrojtese.

41. Organizatoret e garës jane te obliguar te ndërmarrin masat specifike, në perputhshmëri me protokollet nderkombetare, per menaxhimin e masës (tifozëve) para, gjate, dhe pas hyijes në hapesiren sportive.

42. Lejohet shfrytezimi i fitneseve, palestrave dhe te ngjashme per aktivitete individuale rekreative, sipas udhëzuesit perkates.

43. Shfrytëzimi i fitneseve, palestrave dhe të ngjashme bëhet në proporcion 1 klient në 8m2.

44. Obligohet vendosja e shenjave informuese dhe dezinfektuesve (apo mjeteve te tjera per pastrimit), në secilen pajisje te fithesit me qellimit të vetëdijësiniit dhe dezinfektimit td tyre nga secili klient pas perdorimit. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here