Home Uncategorized Ballkani triumfon në derbin e javës, Gjilani arrin fitoren e parë

Ballkani triumfon në derbin e javës, Gjilani arrin fitoren e parë

32
0

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës, shkruan Sinjali Sport.

Kampioni në fuqi, Prishtina, pësoi disfatë brenda në shtëpi nga Ballkani me rezultat 0-1.

Supergoli i Ermal Krasniqit vendosi takimin, ku suharekasit arkëtojnë pikët e plota, derisa vendasit ende mbesin me një pikë.

Ballafaqimi tjetër ishte mes Feronikelit dhe Gjilanit, e që po ashtu u mbyll minimalisht në të mirë të mysafirëve, 0-1.

Gerhard Progni ia solli fitoren Gjilanit me golin e minutës së 66-të nga pika e bardhë.

Gjilani arkëtoi tre pikët e para, derisa Feronikeli ende nuk ka fituar ndonjë pikë. /Gazeta Sinjali Sporti/

Përfundon ndeshja e xhiros së tretë mes Barcelonës dhe Getafes, transmeton Sinjali Sport.

Blaugranasit kanë fituar me rezultat të ngushtë 2-1.

Sergio Roberto në fillim të ndeshjes kaloi vendasit në epërsi (02’).

Sandro barazoi shifrat me një gol të bukur ekipor (19’), derisa Depay konkretizoi me gol një solo aksion (30’), duke qenë kjo e tëra në periudhën e parë të lojës.

Me këtë fitore katalunasit posedojnë 7 pikë pas tre ndeshjeve, derisa kjo humbje Getafes është e treta me radhë në Laligë, duke gjendur e fundit me asnjë pikë. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here