Home Uncategorized ZYRTARE: Lirim Kastrati transferohet në Poloni, te skuadra e Legias

ZYRTARE: Lirim Kastrati transferohet në Poloni, te skuadra e Legias

23
0

Lirim Kastrati është transferuar te skuadra polake Legia Warsaw, shkruan Sinjali Sport.

Anësori kosovar është huazuar nga Dinamo Zagreb te gjiganti polak për këtë edicion.

Kastrati kishte oferta edhe nga Werder Bremeni që ta zëvendësojë Milot Rashicës, por skuadra kroate nuk e lejoj të largohet për çmimin që e ofruan skuadra gjermane.

Sidoqoftë, i krahut u largua nga Zagrebi drejt Varshavës, duke bërë një hap para në karrierën e tij.

Kastrati ka folur për faqen zyrtare të Legias.

Përshëndetje unë jam Lirimi, jam shumë i gëzum që kam ardhë në Varshavë dhe menzi spo pres me i pa fansat” thotë në një video Lirimi drejtuar klubit dhe fansave të Legias. /Gazeta Sinjali Sporti/

Zyrtare dhe e konfirmuar, Boateng i bashkohet Olympique Lyon, shkruan Sinjali Sport.

Skuadra franceze ka nënshkruar me mbrojtësin gjerman deri në vitin 2023.

Jerome Boateng i skadoi kontrata me Bayern Munich në këtë vit dhe që nga korriku ishte agjent i lirë.

32 vjeçari luajti për bavarezët që nga viti 2011, duke i fituar të gjitha titujt e mundshëm.

Te Lyoni futbollisti gjerman do të luajë së bashku me Xherdan Shaqirin, i cili po ashtu u transferua në këtë verë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here