Home Uncategorized Vrasja në Gjilan, lajmërohet Lirim Jakupi: Sot do të shkoj në polici

Vrasja në Gjilan, lajmërohet Lirim Jakupi: Sot do të shkoj në polici

231
0

Një person i moshës 50-vjeçare është vr.ar ë nga dy persona të dielën mbrëma në qytetin e Gjilanit.

Lirim Jakupi u përmend mbrëmë si njëri nga të dyshuarit për vrasjen e 50 vjeçarit, Bakush Veseli, në Gjilan, mirëpo një gjë të tillë e ka mohuar vet ai duke thënë se ishte bashkë me familjen në Prishtinë.

Jakupi ka folur për lajmi.net duke thënë se sot do të shkojë në polici.

“Turp për shpifësit që më atakojnë si shumë herë tjera. Unë kam qenë në Prishtinë me familje sot kthena dhe shkoj drejt në polici”, ka thënë ai.

Mes tjerash ai thotë se uron që sa më shpejt të zbardhet e vërteta e këtij rasti.

“Unë i besoj drejtësisë dhe shpresoj që shumë shpejt të zbardhet ky rast. Ju faleminderit për mirëkuptim”, ka thënë mes tjerash ai.

Ai ishte luftëtari i tri luf tave në trojet shqiptare, atë të Kosovës, të Luginës së Preshevës, Medvegjës e Bujanocit, si dhe luf tës së Maqedonisë.

Kujtojmë, se Bakush Veseli, është personi i cili mbeti i vr.ar ë sot në qendër të Gjilanit. Shkak për v.rasj en e tij po dyshohet se është çështja pronësore, mirëpo ende nuk ka asgjë të konfirmuar zyrtarisht.

Policia sot ka njoftuar se lidhur me vr.asjen ka arrestuar tre persona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here