Home Uncategorized Shaqiri asiston në fitoren e Lyonit ndaj Strasbourgut

Shaqiri asiston në fitoren e Lyonit ndaj Strasbourgut

21
0

Olympique Lyon ka arritur fitoren e radhës në elitën e futbollit francez, shkruan Sinjali Sport.

Lyoni triumfoi pastër me rezultat 3-1 ndaj Strasbourgut.

Në këtë ndeshje për vendasit debutoi shqiptari Xherdan Shaqiri, i cili edhe asistoi te goli i dytë i konkretizuar nga mbrojtësi Denayer.

Golin e parë e realizoi sulmuesi, Dembele, kurse për të fundin u përkujdes mesfushori brazilian, Paqueta.

Për golin e nderit te mysafirët u kujdes Diallo nga pika e bardhë.

Me këtë fitore Lyoni ngritët në pozitën e gjashtë me tetë pikë, kurse mysafirët në të 16 me katër pikë. /Gazeta Sinjali Sporti/

Real Madrid rikthehet sot në Santiago Bernabeu pas 18 muajsh, shkruan Sinjali Sport.

Los Blancos po presin Celta Vigon në stadiumin e rinovuar, ku janë duke humbur 1-2.

Mysafirët filluan më mirë ndeshjen me golin e hershëm të Santi Minas në min e katërt.

Pas 20 minutave shifrat i barazoi kapiteni i mbretërve, Karim Benzema, me një gol të bukur.

Fansat priten që vendasit të kalojnë në avantazh pasi vazhduan të dominojnë, mirëpo Cervi në min e 31-të me anë të një kundërsulmi kaloi përsëri mysafirët në epërsi.

Galaktikët në pjesë të dytë pritet të sulmojnë ende më shumë që të mos humbasin në ditën kur u kthyen në stadium pas 1 viti e gjysmë. /Gazeta Sinjali Sporti/