Home Uncategorized Publikohen formacionet në përballjen: Gjeorgji – Kosovë

Publikohen formacionet në përballjen: Gjeorgji – Kosovë

21
0

Kombëtarja e Kosovës do përballet me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, shkruan Sinjali Sport.

Dardanët janë mysafir në Batumi të Gjeorgjisë me fillim nga ora 18:00.

Kosova bën pjesë në Grupin B të kampionatit botëror dhe i ka luajtur dy lojë në këtë grup duke i humbur që të dyja.

Challandes nuk do ta ketë të gatshëm Milot Rashicën për këtë ndeshje, për shkak që futbollistët e Premierligës nuk lejohen të luajnë për disa shtete, e një ndër to është edhe Gjeorgjia.

Formacionet zyrtare janë publikuar për këtë takim dhe ato janë:

Gjeorgjia: Pas pak…

Sulmuesi kosovar, Mërgim Berisha, ka zyrtarizuar transferimin te gjiganti turk, Fenerbahçe.

Disa ditë më parë Berisha ishte subjekt i diskutimit se do të vinte te Kosova, ndërsa tani kalon nga Salzburg tek Fenerbahçe.

Në sezonin e kaluar sulmuesi nga Kosova ka shënuar 22 gola dhe ka dhënë 14 asistime në 42 paraqitje./Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here