Home Uncategorized Cristiano Ronaldo mund ta thyejë rekordin e shumëpritur sot

Cristiano Ronaldo mund ta thyejë rekordin e shumëpritur sot

32
0

Portugalia sonte do përballet me Republikën e Irlandës në kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Portugalia momentalisht kryeson në grupin A dhe ka nevojë për pikët e plota, ngase ka grumbulluar shtatë pikë në tre ndeshjet e para, aq sa Serbia.

Në këtë ndeshje më i motivuar se kurrë, pritet të jetë ylli Cristiano Ronaldo, që mund të vendos rekord të ri historik.

CR7 me një gol mund të bëhet golashënuesi më i mirë në histori me Kombëtare.

Momentalisht, Ronaldo ka shënuar 109 gola për Portugalinë aq sa ka edhe legjenda e Iranit, Ali Daei.

Mbetet të shihet nëse Ronaldo do vendos një tjetër rekord, me takimin që nis në ora 20:45. /Gazeta Sinjali/

Ekspedita e Kombëtares së Kosovës është nisur sot në mëngjes për në Batumi të Gjeorgjisë, ku të enjten do ta zhvillojë ndeshjen e tretë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Dardanët i kanë zhvilluar dy stërvitje në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa sot pasdite në orën 19:00 sipas kohës lokale në Gjeorgji, të përzgjedhurit e Bernard Challandes do të zhvillojnë stërvitjen e fundit para përballjes së të enjtes, ku do të kenë mundësinë të ambientohen me fushën e stadiumit “Batumi Arena”, i cili do të inaugurohet pikërisht këtë mesjavë.

Atmosfera në kampin e Kombëtares së Kosovës është mjaft e mirë dhe të gjithë shpresojnë për rikthim tek rezultatet pozitive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here