Home Uncategorized Spanja e publikon formacionin, por nuk njofton që po luan me Kosovën

Spanja e publikon formacionin, por nuk njofton që po luan me Kosovën

31
0

Kosova sonte e luan ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror që zhvillohet vitin e ardhshëm. Në stadium “Fadil Vokrri” Kosova e pret Spanjën në ndeshjen e dytë mes tyre.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Sevilla përfundoi 3:1 për “Furinë e Kuqe”. Golin e vetëm për Kosovën e shënoi Besar Halimi, nga rreth 40 metra distancë.

Në njoftimin për formacionin zyrtar të ndeshjes, Spanja e ka injoruar emrin e Kosovës.

“Ky është formacioni i caktar nga Luis Enrique për ndeshjen që zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri”, thuhej në njoftim.

Kombëtarja e Kosovës sot luan ndeshjen më të vështirë të grupit. Dardanët janë nikoqir të Spanjës me fillim nga ora 20:45, në “Fadil Vokrri”.

Dardanët sonte do të synojnë rezultat pozitiv për t’ia vështirësuar edhe më shumë punët Spanjës. Ekipi i Luis Enriques humbi ndaj Suedisë xhiron e kaluar dhe kështu e humbi edhe vendin e parë, pozita e vetme në grup që dërgon direkt në Botëror.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet startuese për këtë ndeshje.

08 Shtator 2021 15:45

Antoine Griezmann bëri bujë të madhe në rrjetet sociale në ditën e fundit të merkatos verore, raporton Sinjali Sport.

Francezi u rikthye te Atletico Madrid në formë huazimi.

30 vjeç rikthehet te Los Colchoneros pas dy viteve të kaluara në Barcelonë.

Griezmann nuk e vazhdoi atë formë që e kishte me madrilenët edhe me Barcelonën dhe kjo ndikoi që ai të kërkojë një largim.

Kampioni i botës me Francën, ka kaluar pesë vite te Atletico ku tregoi aftësitë e tij që i ka, pasi dy herë hyri në top 3 për top të artë në vitin 2016 dhe 2018.

Antoine Griezmann te Atletico Madrid do mbajë një numër të ri, atë 8, ku do jetë hera e parë që vesh këtë numër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here