Home Uncategorized Kualifikimet nga Amerika Latine për “Katar 2022” në program edhe sot, përballje...

Kualifikimet nga Amerika Latine për “Katar 2022” në program edhe sot, përballje për të mos humbur

25
0

Kualifikimet për Kupën e Botës “Katar 2022” vazhdojnë edhe sot me ndeshjet në Amerikën Latine, shkruan Sinjali Sport.

Kampionia e këtij kontinenti, Argjentina, ballafaqohet me Bolivinë në ndeshjen e fundit të shtatorit.

Finalisti i “Copa America 2021”, Brazili, poashtu nuk e ka vështirë në këtë xhiro, pasi është nikoqir i Perusë.

Përderisa ndeshja më interesante e mbrëmjes zhvillohet mes Kolumbisë dhe Kilit.

Kombëtarja e Uruguait mirëpret Ekuadorin, kurse Paraguai e Venezuela përballen ndërmjet veti në këtë xhiro të nëntë.

Orari dhe tabela e eliminatoreve të Amerikës Latine për xhiron e nëntë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here