Home Uncategorized Këto janë të gjitha masat antiCOVID që u miratuan në mbledhjen e...

Këto janë të gjitha masat antiCOVID që u miratuan në mbledhjen e sotme të qeverisë

185
0

Qeveria Kurti ka mbajtur mbledhjen e radhës elektronike sot, në të cilën u votuan masat e reja antiCOVID, raporton Gazeta Sinjali.

Gazeta Sinjali ka arritur që ta sigurojë dokumentin me të gjitha masat që morën dritën jeshile nga kabineti qeveritar.

Në mesin e këtyre masave është edhe shtyrja e datës së fillimit të vitit të ri shkollor, ora policore prej 22:00 deri në 05:00, të punohet me staf esencial, vendosja obligative e maskës (përveç kur jeni vetëm ose me anëtarë të familjes) dhe që gastronomia të punojë vetëm në ambiente të mbyllura./Gazeta Sinjali/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here