Home Uncategorized Ibrahimovic i gatshëm ndaj Lazios, mund të startojë

Ibrahimovic i gatshëm ndaj Lazios, mund të startojë

20
0

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer nga lëndimi.

Reprezentuesi suedez është rikthyer nga lëndimi pas afro katër muajsh.

Sulmuesi me prejardhje boshnjake ishte lënduar në pjesën e fundit të edicionit të kaluar duke mos arritur të ndihmojë klubin në ndeshjet vendimtare.

Megjithatë, sulmuesi tani është rikuperuar plotësisht dhe pritet ta nis ndeshjen nga minuta e parë të dielën kur Milani ndeshet me Lazion.

Ibra do të jetë sulmuesi i vetëm në dispozicion të Stefano Piolit për këtë duel pasi Olivier Giroud është i infektuar me COVID-19.

‘Rossonerët’ me rikthimin e suedezit shpresojnë të kenë një ekip kompetitive që të luftojnë për titullin kampion në Itali. /GazetaSinjaliSporti/

Sporti i xhudos i ka sjellur një tjetër medalje shtetit të Kosovës.

Kësaj here ishte garuesja Erza Muminoviq që arriti të fitojë medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior që po mbahet në Luksemburg.

Erza fitoi vendin e tretë në kategorinë deri në 52 kilogramë, në për të bronztën mundi me ippon italianen, Federica Silveri, përmes repesazhit.

Garuesja nga Kosova në përgjithësi pati katër fitore dhe një humbje në këtë kampionat. /GazetaSinjaliSporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here