Home Uncategorized Cristiano Ronaldo prezantohet para Old Trafford me numrin legjendar 7

Cristiano Ronaldo prezantohet para Old Trafford me numrin legjendar 7

26
0

Cristiano Ronaldo rikthehet pas 12 vitesh në Manchester United, duke nënshkruar kontratë dy-vjeçare me ‘djajtë’ me opsion vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Klubi ditë më parë konfirmoi se Ronaldo do të bartë numrin 7 në fanellë, numrin siç e ka pasur kudo ku ka luajtur deri tani.

tani kanë bërë një prezantim fantastik të portugezit, duke u prezantuar lojtari në stadiumin Old Trafford me numrin 7 përmes një videoje me mbishkrimin “Ai është në shtëpi.”

Më poshtë mund ta shikoni videon e postuar nga faqja zyrtare e klubit anglez në Twitter.

Pas ndeshjeve te kombëtareve për kualifikimet e Kupës së Botës ‘Katar 2022’, këtë fundjavë rikthehet elita e futbollit kosovar.

Te shtunën dhe të dielën do të zhvillohen takimet e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës, ku vëmendja kryesore do të jetë në sfidën mes Gjilanit dhe Dukagjinit që luhet ditën e diel.

Tashmë janë deleguar edhe gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë në këto ballafaqime, të cilat pritet të jenë shumë interesante.

Më poshtë keni delegimin e plotë të gjyqtarëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here