Home Uncategorized 2 mijë e 772 kosovarë humbën jetën si pasojë e infektimit me...

2 mijë e 772 kosovarë humbën jetën si pasojë e infektimit me koronavirus

65
0

2 mijë e 772 kosovarë humbën jetën si pasojë e infektimit me koronavirus

Saktësisht 2 mijë e 772 qytetarë të Kosovës kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me COVID-19. Në mesin e viktimave ka edhe fëmijë të porsalindur dhe nëna lehona.

Ndërkaq, që nga 8 shkurti i vitit të kaluar, janë testuar 1 milion e 102 mijë e 242 qytetarë, prej të cilëve 156 mijë e 578 rezultuan pozitiv me koronavirus.

Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve, janë shëruar 135 mijë e 258.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 18 mijë e 548.
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here