Home Uncategorized “Erdhën për t’u pajtur, përfunduan duke u mbytur”: Detaje të reja nga...

“Erdhën për t’u pajtur, përfunduan duke u mbytur”: Detaje të reja nga ngjarja tragjike në Pejë

456
0

Astrit Ademaj, kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës për Komunën e Pejës si dhe ish-kandidati i PDK-së për Komunën e Deçanit, Blerand Kadriaj, dhe i plagos ur ka mbetur Avni Ademaj, vëllai i Astrit Ademaj, shkruan Gazeta Metro.

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka thënë se sipas burimeve të tij, Astrit Ademaj dhe Blerand Kadriaj kishin ardhur për t’u pajtuar por ngjarja përfundoi me vr.as je.

Ai nuk ka dhënë detaje se cfarë problemesh kanë pasur, por që ka thënë se kjo nuk ndërlidhet me motive politike.

“Është një rast tragjik që ka ndodhur në qytetin e Pejës, janë vr.ar ë dy djem të rinj. Nga informatat e para që i kemi ka qenë një konflikt momental, por që ka qenë edhe më i hershëm dhe ngjarja ka ndodhur para shtëpisë së vëllezërve Ademaj.

E kanë pasur një konflikt të më hershëm dhe sonte janë takuar për të zgjidhur problemet mes tyre. Kanë qenë në lokalin e familjes Ademaj”, ka thënë Muhaxheri për Kanal 10.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here