Home Uncategorized E tmerrshme/Ish kandidati për kryetar dhe kandidati për kryetar i PDK-së e...

E tmerrshme/Ish kandidati për kryetar dhe kandidati për kryetar i PDK-së e vranë njëri tjetrin

329
0

Viktimat u qëlluan mes vete dhe mbetën të vra.rë, teksa e pësoi edhe vëllau i Astrit Ademajt, njëri prej viktimave. Kështu ka mësuar GazetaBlic nga burime pranë vendit të ngjarjes.

Sipas këtyre informatave, gjithmonë jozyrtare, Astrit Ademaj, kandidat i PDK-së për kryetar të Pejës dhe Blerand Kadrijaj, ish-kandidat i PDK-së për Deçan, janë qëlluar mes vete pas një mosmarrëveshjeje dhe kanë mbetur të vr.a rë.

Ndërkaq, aty ka qenë edhe vëllau i kandidatit të Pejës, Astrit Ademaj, i cili ka mbetur i plagosur.

Blerand Kadriaj ka qenë ish- kandidat për kryetar të Komunës së Deçanit.

Ai ka qenë edhe këshilltar i Bedri Hamzës dhe Kadri Veselit. Shkaqet e kësaj vra.sje ende nuk dihen, derisa me rastin po merren organet e hetuesisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here