Home Uncategorized Babai i 18-vjeçares tha se nëna e Krivaqes ia mbyllte dosjet atij,...

Babai i 18-vjeçares tha se nëna e Krivaqes ia mbyllte dosjet atij, policia deklarohet për këto pretendime

224
0

Babai i M.O 18 vjeçares që u v.ra në Ferizaj, ka thënë se nëna e Dardan Krivaqa ka punuar në polici dhe ia ka mbyllur dosjet të birit. Policia e Kosovës u është përgjigjur këtyre akuzave.

Vr.as ja e 18-vjeçares M. O ka tronditur të gjithë. E reja u v r.a mizorisht pas dy ditësh dh unë sistematike, fizike e psikike. Në paraburgim po qëndrojnë dy të dyshuarit e këtij krimi makabër, ish-partneri i saj Dardan Krivaqa dhe shoku i tij Arbër Sejdiu.

Të dyshuarit ishin të njohur për policinë dhe prokurorinë edhe para vr.as jes së vajzës, kjo për shkak të dosjeve të trasha që i kishin në polici.

Pak ditë pasi varr.osi vajzën, babai i 18-vjeçares tha se Dardan Krivaqës i punonte nëna në polici dhe sipas tij, e njëjta ia mbyllte dosjet. Kështu u shpreh ai në një intervistë për Top Channel, kur u pyet nëse familja e dinte se partneri i vajzës kishte probleme me ligjin.

“Ne asgjë nuk kemi ditur, në policinë e Ferizajt 136 dosje edhe del prokurori thotë i kam veç 10, ku janë 126, policia i ka mbyll se mama e tij ka qenë në shërbim në polici”, është deklaruar ai.

Por, Policia e Kosovës, konkretisht zëdhënësi i Policisë Rajonale në Ferizaj, Kanun Veseli, ka thënë se nëna e Dardanit nuk ka qenë dhe nuk është punësuar në Polici.

“Sa i përket nënës së të dyshuarit Dardan Krivaqa, ajo as s’ka qenë, as nuk është e punësuar në Policinë e Kosovës”, tha Veseli.

Pas deklaratës së Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, se Dardan Krivaqa ka 136 raste penale, Gjykata Themelore në Ferizaj, doli më një komunikatë për media në të cilën u tha se Krivaqa sipas regjistrit elektronik të lëndëve të Gjykatës, ka të evidentuara gjithsej dhjetë lëndë, prej tyre nëntë të përfunduara, “ndërsa vetëm një është i papërfunduar”.

Arbër Sejdiu, i arrestuar bashkë me Dardan Krivaqën nën dyshimet për vr.as jen e vajzës, ka thënë se e ndjera kishte bërtitur dhe para se t’i hum bte ndjenjat, kishte vje llur. Deklaratën e tij, ditë më parë, e ka cituar edhe avokati i familjes së 18-vjeçares së nd jerë, Gazmend Rexhepi.

Avokati Rexhepi kishte pohuar se e ka parë deklaratën e Arbër Sejdiut dhe i njëjti ka thënë se vajzën e kanë çuar në spital pasi kur kanë hyrë në dhomë e kanë vërejtuar se ka pasur shumë të vjel,la.

“Deklaratën e kam pa, ai ka thënë se vajza është rr,eh në mënyrë sistematike pothuajse gati çdo ditë…Deklarimi i tij është që dy ditët e fundit M.O ka përjetuar dhu,në fizike. Arbri ka qenë në dhomën tjetër ku ka nejt M., dmth partneri i saj Dardan Krivaqa, dy ditët e fundit standard i ka shkaktu dh u,në fizike dhe psikike. Ka pas shumë pis.kama, qysh e ka citu ai, nga ana e M. dhe dhunë fizike. Thotë kur kemi hy në dhomë ka pas vje ll.je dhe në atë moment e kemi marrë e kemi çu në spital”, ishte shprehur Rexhepi.

Këshilltarja në Ministrinë e Drejtësisë, Nazlie Balaj, pas tragjedisë deklaroi se në rastin e 18-vjeçares kemi të bëjmë me polit.raumë.

Familja nuk e ka pranuar akoma raportin e autopsisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here