Home Uncategorized Vdes një fëmijë 2 vjeç nga COVID-19

Vdes një fëmijë 2 vjeç nga COVID-19

140
0

Virusi korona i ka marrë jetën edhe një fëmije 2 vjeçar, i cili ishte i shtrirë në klinikën e Pediatrisë.

Kështu ka bërë të ditur përmes një postimi në ‘Facebook’, gazetari për shëndetësi, Bujar Vitija.

Sipas tij, fëmija kishte edhe diagnoza të tjera.

“Ka vdekur nje femije dy vjeç ne Pediatri te QKUK-se. Femija ishte i prekur nga Covid-19 dhe fatkeqesisht kishte edhe diagnoza te tjera”, ka shkruar Vitija.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here