Home Uncategorized Grimerja shtatëzëne që vdiq nga Covid-19 ishte familjare e këtij personi shumë...

Grimerja shtatëzëne që vdiq nga Covid-19 ishte familjare e këtij personi shumë të njohur për shqiptarët

405
0

Mëngjesi i sotëm për familjen Selaci si dhe për njerzit që e njihinin atë ka filluar në zi, pasi grimerja vushtrriase, Liberta Selaci, ndërroj jetë.

Lajmi u bë i ditur nga vëllau i saj ku ka njoftuar se kishte qenë edhe në pritje të ëmbël, shkruan “Kosovarja”.

Por, grimerja e njohur si duket kishte lidhje familjare edhe me moderatorin e njohur, Alaudin Hamiti.

Prezentuesi i emisionit “NIN” e ka shpërndarë në rrjetet sociale lajmin për vdekjen e hidhur ku ka shkruar se kishte qenë vajza e dajës së tij.

“Pastë dritë shpirti saj. Vajza e dajës iku në amshim!”, ka qenë shkrimi i Hamitit bashkangjitur me fotografinë e Libertës dhe njoftimin e vëllaut të saj për vde kjen.

Kujtojmë se e ndjera ishte e infektuar me Covid-19 dhe kishte ditë që po ballafaqohej me këtë sëmundje të rëndë.

Varrimi i të ndjerës bëhet në varrezat e fshatit Banjske në Drekë nga ora 13:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here