Home Uncategorized Kryeministri Kurti jepi shembull thjeshtësie, udhëton bashkë me qytetarët në aeroplan

Kryeministri Kurti jepi shembull thjeshtësie, udhëton bashkë me qytetarët në aeroplan

125
0

Atje, Kurti takoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq, shkruan “Jepi zë”.

Kurti thotë se homologun e tij kroat të kenë diskutuar për ekonominë, sigurinë dhe mënyrat për të forcuar më tej marrdhëniet mes dy vende.

“Fillova ditën time në Forumin Strategjik Bled, duke u takuar me Kryeministrin e Kroacisë, z. Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam ekonominë, sigurinë dhe mënyrat për të forcuar më tej marrëdhëniet tona të jashtëzakonshme dypalëshe dhe për të thelluar bashkëpunimin tonë”, ka shkruar Kurti në Tewitter.

Mirëpo, ajo cka bien në sy, është thjeshtësia e kryeministrit Kurti, i cili udhëtoi në Aeroplan bashkë me qytetarët duke paguar biletë të lirë.

Fotografinë e Kurtit në aeroplan e ka publikuar një qytetar, nipi i të cilit është fotografuar me kryeministrin gjatë fluturimit.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here