Home Uncategorized Doli jashtë i prekur me K0VlD, Ja çka i ndodhi qytetarit nga...

Doli jashtë i prekur me K0VlD, Ja çka i ndodhi qytetarit nga Istogu

156
0

Një qytetarë nga Istogu është gjobítur me 500 euro, pas ka dalë nga shtëpia i prekur me K0VlD.

Zyrtarë policor që ishin në asistim në Qëndrën e Vaksínimit në Istog, gjatë bisedës kanë kuptuar se personi në fjalë ishte pozítiv me K0VlD.

“Të njëjtin nga ana e Polícisë i është shqíptuar fletë gj oba në shumë prej pesëqind euro, sipas díspozítave të Lígjit për parandalimin dhe Iuftimin e pandemísë, thuhet në njoftimin e polícisë.

Tutje, përmes këtij njoftimi polícia apelon të gjithë qytetarët që të respektojnë vendimet e qeverisë
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here