Home Uncategorized “Dëshiron të qëndrosh në Shqipëri?”, studentja afgane: Jo, dua vend evropian

“Dëshiron të qëndrosh në Shqipëri?”, studentja afgane: Jo, dua vend evropian

322
0

Qytet Studenti është populluar me 154 shtetas afganë, të cilët mbërritën në vendin tonë mëngjesin e të shtunës.

Një studente e mjekësisë nga Kabuli ka dhënë së fundmi një intervistë për “Euronews”, ku është shprehur se nuk dëshiron të qëndrojë gjatë në Shqipëri.

“Jo, nuk dua të qëndroj këtu gjatë sepse daja im është në Angli dhe qëllimi im është të iki në një vend europian”, ka thënë vajza.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ka deklaruar se afganëve do t’iu sigurohet mbrojtja për një vit.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here