Home Uncategorized Zyrtare: Ky është Gentrit Salihu,18 vjeqari që kaloi nga Besa tek skuadra...

Zyrtare: Ky është Gentrit Salihu,18 vjeqari që kaloi nga Besa tek skuadra më e mirë portugeze FC Porto

118
0

Gentrit Salihu është lojtari i radhës nga Kosova që bën një hap të madh në karrierën e tij.

Skuadra e Portos këtë merkato po mendon edhe për gjeneratat e reja, dhe një talent ata e kanë ‘vjedhur’ nga Kosova.

Sot, faqja zyrtare e Porto njoftoi për nënshkrimin e kontratës me Gentrit Salihun, përcjell Periskopi.

Lojtari do t’i bashkohet skuadrës U19 të Portos, por me pritshmëri të mëdha që të thyej grupmoshat dhe t’i bashkohet edhe skuadrës A.Salihu më parë ishte pjesë e skuadrës së Besës, me të cilën pati paraqitje mjaft të mira që e ndihmuan të dilte jashtë kufijve. /Periskopi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here