Home Uncategorized Presidenti me një letër skandaloze i uron debutimin skuadrës së tij: Mir...

Presidenti me një letër skandaloze i uron debutimin skuadrës së tij: Mir mnxhesi, mempas tha dikush, un kisha than mos bun hajgare”

30
0

Malisheva shkroi historinë e klubit pasi siguroi pjesëmarrjen në Superligën e Kosovës për herë të parë, në edicionin 2021/22.

Skuadra debuton në Superligë sot, me një ndeshje kundër Prishtinës që fillon nga ora 17:00.

Me rastin e debutimit të skuadrës në elitën e futbollit kosovar, presidenti i klubit, Afrim Bytyqi bëri një postim në Facebook, në tentativë për ta uruar aventurën e re të djelmoshave të tij.

Por, ai krejt çka ka arritur të bëjë është një masakër e vërtetë ndaj gjuhës shqipe.

Lexojeni më poshtë dhe gjykojeni edhe vetë:

Formacionet: Southampton – Man United dhe Wolverhampton – Tottenham

Publikohen formacionet në dy ndeshjet e orës 15:00 në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Manchester United dhe Tottenham janë mysafire të Southamptoni respektivisht Wolverhamptonit.

Djajtë e kuq udhëtojnë pas një fitore fantastike në shtëpi ndaj Leedsi me rezultat 5-0, ndërsa Spurs e mposhtën e Man Cityn në xhiron e parë me rezultat minimal 1-0.

Formacionet për këto dy ndeshje janë publikuar dhe ato janë:

Southampton – Manchester United

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here