Home Uncategorized Koeman: Bilbao ka më shumë frikë kur Messi është i pranishëm

Koeman: Bilbao ka më shumë frikë kur Messi është i pranishëm

29
0

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka pranuar se klubi tashmë po ndjen mungesën e yllit argjentinas, Lionel Messi, i cili u largua drejt Paris Saint-Germain.

Messi e ndërpreu lidhjen e tij 20-vjeçare me gjigantët katalunas në fillim të muajit pasi u largua nga klubi pas skadimit të kontratës së tij.

Argjentinasi ende nuk ka bërë debutimin e tij për klubin e ri Paris Saint-Germain dhe ish-klubi i tij, Barcelona, tashmë ka filluar të durojë një fillim sezoni të përzier.

Një fitore e javës së parë ndaj Real Sociedad u pasua nga një barazim në Athletic Bilbao këtë fundjavë dhe Koeman deklaroi se skuadrës i mungonte Messi kundër klubit ndaj të cilit ka shënuar më shumë gola në karrierën e tij.

Messi gjatë një ndeshje ndaj Bilbaos

“Nuk më pëlqen të flas gjithmonë për këtë, por ne po flasim për lojtarin më të mirë në botë”, ka thënë fillimisht Koeman për gazetën “Marca”.

“Kundërshtari ka më shumë frikë kur Messi është aty”.

“Nëse i jepni Leos një pasim, ai zakonisht nuk e humb topin. Mund të thuash që ai nuk është këtu. Ne e dimë këtë, por nuk mund të ndryshohet”, përfundoi holandezi.

Ndryshe, Barcelona barazoi 1-1 falë një supergoli të shënuar nga Memphis Depay në fundin e pjesës së dytë, ndërsa ndeshjen e radhës e luan pas shtatë ditësh ndaj Getafes në Camp Nou më 29 gusht. /GazetaSinjaliSporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here