Home Uncategorized Vëllai i Dardan Krivaqës reagon emocionalisht: Tërë jetën na ka sjellë probleme,...

Vëllai i Dardan Krivaqës reagon emocionalisht: Tërë jetën na ka sjellë probleme, dënim meritor për atë krim makabër

948
0

Vëllai i të dyshuarit për vra.s jen e 18 vjeçares në Ferizaj Dardan Krivaqës, Kastrioti ka reaguar ashpër ndaj kri .mit të vëllait të tij.

Ai thotë se vëllai i tij i ka shkaktuar vazhdimisht telashe familjes.

Krivaqa ka bërë thirrje për një denim meritor derisa kri.min e ka cilësuar si “kr.im makabër”.

“Gjatë tërë jetës na ka sjellë probleme dhe telashe të paparapara, por asnjëherë nuk na ka dëgju dhe përfillë këshillat tona” – ka thënë z. Krivaqa.

Më tej ai ka treguar se kishte qenë kryefamiljar pasi kishin mbetur pa baba në moshë të re.

Reagimi i plotë:

Prinder, Miq, Farefis dhe Qytetar te Ferizajit:

Pranonin ngushëllimet me të sinqerta që burojn thelle nga shpirti im, me shpresë dhe ndihmen e Allahut ta perballojm ket TRAGJEDI.

Ky Krim Makaber qe e beri “vella im” na la pa asnjë fjal të gjitheve. Vertet jemi të Traumatizuar dhe te prekur, e mbi te gjitha ai më Kr.im in e bëri, Njollosi dhe Lendoi tër Familjen tone.

Gjate tër jetes na ka sjelle Probleme dhe Telashe të pa parapara, por asnjeher nuk na ka degju dhe perfille keshillat tona.

Une si vella i Madhe jame perkujdesur per Familje qysh ne mosh shume te re nga se heret kame mbet pa Baba, por jame mundu qe “vellaun” ta kshilloj dhe Ndihmoj, por ai asnjeher nuk ka ndegjua askend.

Me rastim e Kapjes dhe Arres timit te tije nga Policia e Kosoves, si dhe ndihmesis qe bene Qytetaret, Une i pergezoj dhe shpresoj se Ligji do t’ja shqiptoj Denimin Meritor, si dhe shpresoj qe ky Kr.im Mak aber do te Mobilizon te gjithe Neve per te i evi.tu Kri met, dhe te lu.fto jm per Mireqenien e Femijeve tane.

Ne veqanti edhe njiher i shprehi ngushellime Familjes Osmani. Zoti ju dhasht force dhe gajret.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here