Home Uncategorized “I divorcuar, prind i një fëmije, i papunë”, ky është Dardan Krivaqa...

“I divorcuar, prind i një fëmije, i papunë”, ky është Dardan Krivaqa sipas përshkrimit të Gjykatës

939
0

Dardan Krivaqa, i dyshuari kryesor për vr.as jen e 18 vjeçares nga Ferizajt, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës.

Para se të bashkëjetonte me 18 vjeçaren M.O, ndaj të cilës sipas prokurorisë ka ushtruar dhunë derisa ajo ka vd.ek ur, Dardan Krivaqa kishte qenë i divorcuar.

Sipas aktgjykimit për rastin e lëndimit me thikë të policit , Dradan Krivaqa është burrë i divorcuar dhe baba i një fëmije.

Madje në përshkrimin e këtij aktgjykimi Krivaqa, përshkruhet me një gjendje të dobtë ekonomike dhe si i papunë.

Dardan Krivaqa, sipas prokurorisë të dielen në mënyrën mizore v.ra u, dhe trup in e saj pa shenja jete e la në Emergjencën e Ferziaj, duke u arratisur.

Sot ai është arrestuar në një fshat në Ferizaj. Ndaj tij është caktuar masa e paraburgimit prej 48 orëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here