Home Uncategorized Aksidentohet autobusi në Kroaci nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur

Aksidentohet autobusi në Kroaci nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur

264
0

Të paktën 10 persona raportohet të jenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Kroaci.

Gazeta kroate Jutarnji.hr njofton se po ashtu janë lënduar edhe 30 të tjerë.

Sipas kësaj gazete autobusi i aksidentuar është me tabela të Kosovës dhe se vinte nga Frankfurti në drejtim të Kosovës, përcjell Klankosova.tv.

Shefi i Policisë Rrugore të Stacionit Policor Slavonski Brod, Franjo Galiq, dha një deklaratë nga vendi i aksidentit:
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here