Home Uncategorized Ridvan Berisha parashikon fituesit e zgjedhjeve lokale, VV nuk del fituese në...

Ridvan Berisha parashikon fituesit e zgjedhjeve lokale, VV nuk del fituese në asnjë nga komunat që përmend gazetari

225
0

Ish-gazetari, Ridvan Berisha, ka bërë një parashikim se cili prej subjekteve politike mund të fitojë në secilën komunë.

Berisha thotë se në kryeqytet pritet balotazh mes LDK-së dhe LVV-së ndërsa fituesin e përcakton PDK, AAK dhe Nisma.

Berisha në parashikimet e tij ka thënë se asnjë nga komunat e cekura nuk do të fitojë Vetëvendosje.

Postimi i plotë:

Shtate komunat e mëdha dhe rezultati sipas leximit tim:

Prishtine – Balotazh, LVV me LDK, fituesin e percakton PDK, AAK dhe Nisma
Mitrovice – Bedri Hamza, kryetar me balotazh

Prizren – Shaqir Totaj me balotazh
Gjakove – Ardian Gjini me balotazh
Gjilan – Lutfi Haziri, pa balotazh

Peje, LDK me balotazh
Ferizaj, Agim Aliu – pa balotazh
Komunat e tjera:

Suhareke, AAK
Deçan, AAK
Istog, AAK

Junik, AAK
Dragash, PDK
Viti, LDK

Kaçanik, PDK
Shtime, PDK
Kamenice, Qendron Kastrati me balotazh nese vendose te kandidoj

Vushtrri, PDK me balotazh
Kline, PDK me balotazh
Skenderaj e Drenas dihet, PDK

Vota ne komuna nuk e reflekton disponimin e zgjedhjeve nacionale, e shohim dhe jemi deshmitare te rezultateve. Uroj se pari qe zgjedhjet te jene te lira e demokratike!

Naten!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here