Home Uncategorized Manchester United e tejkalon Arsenalin në garë për Ruben Neves

Manchester United e tejkalon Arsenalin në garë për Ruben Neves

33
0

Klubi i Manchester United është duke e mposhtur momentalisht Arsenalin në garë për mesfushorin e Wolves, Ruben Neves.

Sipas “Talk Sport”, United janë të gatshëm të japin 35 milionë euro për Nevesin, transmeton Indeksonline.

Arsenali që disa javë ishte në bisedime me agjentin e Nevesit, Jorge Mendes por deri më tani s’ka asnjë rezultat.

Manchester United e sheh të nevojshëm transferimin e Nevesit, pasi Pogba mund të largohet këtë merkato apo tjetrën merkato./Indeksonline/

Klubi i Milanit e do në ekip mbrojtësin portugez, Diogo Dalot edhe për 1 sezon.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, Milan së shpejti do t’i bëjë ofertë Unitedit për Dalotin, transemton Indeksonline.

Italianët pritet që t’I dërgojnë ofertë 4 apo 5 milionë euro edhe për 1 vit huazim.

Dalot sezonin e fundit ishte I huazuar tek Milan dhe pati paraqitje të mira./Indeksonline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here