Home Uncategorized Lojërat Olimpike/ Brazil – Gjermani, formacionet zyrtare

Lojërat Olimpike/ Brazil – Gjermani, formacionet zyrtare

38
0

Në ditën e parë të futbollit në Tokyo 2020, kampionët në mbrojtje Brazili hap turneun e tyre me një takim me Gjermaninë, ekipin që ata mundën për të marrë medaljen e artë në Lojërat Olimpike të fundit.

Brazili dhe Gjermania takohet edhe sot në Japoni në kuadër të fazës së grupeve të Lojërave Olimpike, shkruan GazetaBlic Sport.

Kjo ndeshje fillon nga ora 13:30.

Pak para takimit janë publikuar edhe formacionet titullare:BRAZIL XI: Santos; Alves, Nino, D Carlos, Arana; Guimaraes, Douglas Luiz; Antony, Claudinho; Cunha, RicharlisonGJERMANIA XI: Muller, Henrichs, Raum, Uduokhai, Pieper, Richter, Arnold, Kruse, Amiri, Maier, Stach.

Klubi i Dukagjinit ka zyrtarizuar transferimin e radhës.

Futbollisti i njohur kosovar, Arbër Shala do të luaj për ekipin nga Klina sezonin tjetër, transmeton indeksonline.

Shala luan si mbrojtësi krahut të majtë dhe në sezonën e fundit mbrojti ngjyrat e FC Ballkanit.

Ai po ashtu për disa muaj ishte edhe pjesë e KF Renovës, ku kishte arritur të shënoj një gol në garat evropiane./Indeksonline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here