Home Tjera Arsenali bën transferimin e radhës, e blenë fenomenin 21 vjeçar

Arsenali bën transferimin e radhës, e blenë fenomenin 21 vjeçar

49
0

Skuadra e Arsenal po vazhdon të bëj një merkato interesante.

Sot, londinezët kanë zyrtarizuar transferimin e 21 vjeçarit, Albert Sambi Lokonga, transmeton Indeksonline.

Lokonga ishte pjesë e ekipit të njohur belg, Anderlecht. Që nga viti 2017, ai ka luajtur për ekipin e parë të Anderlechtit.

Ai luan në pozitën e mesfushorit dhe do të bartë numrin 23

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here