Home Uncategorized Kjo është gjendja e rrugëve në kryeqytet

Kjo është gjendja e rrugëve në kryeqytet

163
0

Reshjet e shiut kanë shkaktuar dëme edhe në kryeqytetin e Kosovës.

Erërat e forta dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme nëpër qytete të tjera.

KEDS ka njoftuar se aktualisht qyteti i Gjakovës, Malishevës dhe Rahovecit janë në mungesë të furnizimit me rrymë si pasojë e reshjeve.

Reshjet e shiut kanë shkaktuar telashe edhe në Gjilan, ku si pasojë është obliguar edhe evakuimi i shtëpive nga gjilanasit.

Sipas kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, komuna ka bërë intervenim në 25 raste të ndryshme nga 52 thirrje që kanë pranuar institucionet komunale të emergjencave.Ja disa pamje nga momenti i reshjeve të shiut në lag

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here