Home Uncategorized Ulen temperaturat, ky është moti për ditën e neserme

Ulen temperaturat, ky është moti për ditën e neserme

39
0

Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell dhe vransira të dendura, raporton Gazeta Blic.

Gjatë ditës do të ketë reshje lokale shiu, njofton IHMK.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31 gradë Celsius.

Njofitmi i plotë:

Moti nesër, 11.07.2021Mot me diell dhe vranësira të dendura. Në fushat termike parashihen rënie të lehta, kryesisht në vlerat e temperaturave maksimaleve. Gjithashtu do të ketë rënie edhe në fushat barike.

Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijoj kushte që gjatë ditës të ketë riga lokale shiu.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here