Home Uncategorized “Me Zotin nuk mund të shtyhemi”, Ganimete Musliu publikon pamje të dëmeve...

“Me Zotin nuk mund të shtyhemi”, Ganimete Musliu publikon pamje të dëmeve të shkaktuara nga breshri

79
0

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, ka shprehur keqardhje për bujqit nga dëmet e sjella nga reshjet e shiut dhe breshri në rajonin e Drenicës.

Musliu, me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka publikuar disa fotografi në të cilat shihen dëmet e shkaktuara bujqësore në këtë zonë.

Deputetja e PDK’së ka kërkuar kompensimin e dëmeve bujqësore nga Qeveria e Kosovës ndaj bujqve.

“Duke ndjerë keqardhje për djersen e bujqëve punëtorë, uroj që Qeveria e Kosovës të ju dal sa më parë në ndihmë dhe të sanoj dëmet e shkaktuara nga breshëri”, ka thënë ajo.

Postimi i plotë i saj:

Me Zotin nuk mund të shtyhemi dhe vetëm si ka thënë ai se ndryshe nuk bëhet.

Nga stuhija dhe bresheri dje dhe sot u damtuan shumë kultura bujqësore.

Duke ndjerë keqardhje për djersen e bujqëve punëtorë, uroj që Qeveria e Kosovës të ju dal sa më parë në ndihmë dhe të sanoj dëmet e shkaktuara nga breshëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here