Home Uncategorized Rashica me numër të ri te Norwich City

Rashica me numër të ri te Norwich City

31
0

Milot Rashica është transferuar këtë sezon tek skuadra e njohur e Premier Ligës, Norwich City.

Rashica kaloi tek Norwich City pas një sezoni jo të mirë tek Werder Bremen, skuadër kjo e cila ra nga elita e futbollit gjerman.

Sipas burimeve afër klubit, Milot Rashica do ta ketë numrin 17 tek Norwich City këtë sezon, numër ky i cili sezonin e kaluar e kishte mbajtur Emi Buendía, i cili kaloi tek Aston Villa.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme, Milot Rashica është paraqitur në qendrën stërvitore të klubit anglez, megjithëse një gjë e tillë ende nuk është bërë publike. /Gazeta Sinjali Sporti/

Sergio Ramos, pasi kaloi vizitat mjekësore pasditen e sotme, është zyrtarizuar si lojtari më i ri i PSG, transmeton Sinjali Sport.

Ai ka firmosur kontratë për dy vite, deri në verën e 2023-shit me kampionët e Francës dhe klubi i ri i tij, bën me dije se ai do vazhdojë të mbajë numrin 4.

Të njëjtin numër mbrojtësi e ka mbajtur edhe te Real Madridi dhe tashmë e bën të njëjtën gjë në Paris.

Ramos i la “Los Blancos” pas shumë vitesh sukses për shkak të mosmarrëveshjeve për kontratën e re.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here